خدمات سایول Scival

پایگاه SciVal تحت مالکیت ELsevier یکی از حرفه ای ترین و قوی ترین ابزارهای علم سنجی برای سازمان های پژوهشی و دانشگاه ها محسوب می گردد.

“نگاشت” خدمات دهی برای دستیابی به اطلاعات علم سنجی دانشگاه های ایرانی از این پایگاه که مبتنی بر پایگاه استنادی Scopus می باشد را آغاز نموده است.
خدمات در معیارهای زیر و به دو فرمت اکسل و یا PDF قابل ارایه است:
۱. اطلاعات استنادی دانشگاه بصورت خلاصه وار ( در بازه های زمانی استاندارد SciVal) (مثال اکسل :نمونه داده های خلاصه مثال PDF:Ferdowsi_University_of_Mashhad)

۱.۱ اطلاعات در رشته های مختلف (۲۷ رشته و ۳۳۴ زیر شاخه ی موضوعی) قابل ارائه می باشد

۲.اطلاعات اساتید و پژوهشگران بصورت خلاصه و جامع (هم برای تک تک نویسندگان و هم برای مجموع نویسندگان) (ارائه ی آی دی نویسنده در اسکوپوس الزامیست)

هر اطلاعات مورد نیاز واحد علم سنجی دانشگاه مبتنی بر عملکرد SciVal که در داکیومنت های زیر قابل مشاهده می باشد.
راهنمای خلاصه ی SciVal به زبان انگلیسی

راهنمای جامع به زبان انگلیسی
راهنمای روش های متریک استفاده شده در SciVal

هزینه های انجام پروژه های علم سنجی مبتنی بر SciVal را از ایمیل negasht.net@gmail.com را با ذکر دقیق خواسته ها، استعلام بگیرید. ضمنا شماره تماس …..نیز پاسخ گوی شما می باشد.

SciVa2l

پروژه ی پیشنهادی نگاشت:
بسیاری از دانشگاه ها برای علم سنجی و مقایسه بین اعضای هیئت علمی خود از H-index یا پارامترهای مختلف استفاده می کنند، بنظر می رسد “شاخص استنادی وزن دهی شده” بهترین و عادلترین شاخص عملکردی باشد، به جهت اعمال وزن موضوع و شاخه ی کاری:

نمونه ی اکسل شاخص Field-Weighted Citation Impact اعضای هیئت علمی دانشگاه

نمونه ی اکسل “خلاصه اطلاعات استنادی” یک عضو هیئت علمی

نگاشت امکان ارائه ی اطلاعات مانند پروژه ی ذکر شده را با دریافت هزینه دارد. ما برای اینکار نیازمند آی دی اسکوپوس اعضای هیئت علمی شما می باشیم در صورتی که این آی دی برای دانشگاه موجود نباشد، با دریافت هزینه ی بیشتری این کار نیز صورت خواهد گرفت.

—————————-
تعدادی از داده های SciVal در حوزه ی علم اطلاعات و دانش شناسی
۱. لیست صد پژوهشگر برتر (توجه شود اسامی به ترتیب رتبه نیستند یعنی امکان رتبه بندی بر اساس هر پارامتر می تواند متفاوت باشد پیشنهاد ما FWCI است)

۲. مقایسه چند شاخص های استنادی ایران و چند کشور جهان و خاورمیانه در این حوزه

این داده ها مربوط به تاریخ اول مارس ۲۰۱۶ می باشد!و شرایط اعمال شده در داخل فایل ها دقیقا مشخص می باشد.